21.05.2024 O nas

Piotr Kryczek dołącza do zespołu TGC Corporate Lawyers


W kwietniu 2024 roku do zespołu TGC Corporate Lawyers dołączył radca prawny Piotr Kryczek, który objął stanowisko Counsel. Swoim doświadczeniem wzmocni prężnie rozwijającą się praktykę prawa pracy, stanowiącą jeden z filarów działania kancelarii TGC.

Piotr Kryczek jest cenionym ekspertem w zakresie prawa pracy, wielokrotnie rekomendowanym w rankingach Chambers oraz Legal500.

Był współtwórcą kancelarii CDZ Chajec i Wspólnicy, w której przez blisko 20 lat pełnił rolę wspólnika odpowiedzialnego za obszar prawa pracy i ochrony danych osobowych, a także za kwestie związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem konkurencji. Wcześniej był związany z kancelarią GESSEL oraz przez kilka lat odpowiadał za kwestie prawne w CANAL+ Polska.   

Niezmiernie cieszę się, że do naszego zespołu prawa pracy dołącza tak doświadczony ekspert jak Piotr. W najbliższym czasie pracodawców w Polsce czeka wiele ważnych zmian, m.in. obowiązek wdrożenia ochrony sygnalistów czy implementacja przepisów o jawności wynagrodzeń. Wzmocnienie naszego departamentu prawa pracy pozwoli nam jeszcze skuteczniej wspierać klientów w tym obszarze – mówi Wojciech Marczyszyn, CEO TGC Corporate Lawyers. 

W karierze zawodowej Piotra Kryczka ważne miejsce zajmuje działalność charytatywna i pro bono, m.in. na rzecz fundacji prywatnych, jak Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Fundacja La Strada, a także na rzecz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (m.in. w Programie Spraw Precedensowych). W 2008 roku został uhonorowany w konkursie “Prawnik Pro Bono” organizowanym z ramienia Rzeczpospolitej za niesienie pomocy prawnej w ramach Ośrodka Pro Bono przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Z kolei w 2012 roku został laureatem konkursu magazynu „Forbes” – Profesjonaliści Forbesa – Zawody Zaufania Publicznego”.

Piotr Kryczek ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.  Bierze udział w maratonach i biegach górskich, jest także miłośnikiem muzyki dawnej i malarstwa, szczególnie dawnej sztuki japońskiej.

TGC Corporate Lawyers to międzynarodowa kancelaria prawnicza, działająca na rynku od ponad 30 lat. Oferuje kompleksowe doradztwo prawne dla firm polskich i zagranicznych, m.in. z zakresu prawa spółek, prawa gospodarczego, prawa nieruchomości, prawa pracy oraz ochrony własności intelektualnej. Kancelaria TGC jest częścią Grupy Advartis.


Chcesz być na bieżąco?
Subskrybuj nasz newsletter!
Pełna treść zgody

TGC Corporate Lawyers

ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Polska

+48 22 295 33 00
contact@tgc.eu

NIP: 525-22-71-480, KRS: 0000167447,
REGON: 01551820200000. Sąd Rejonowy dla
m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy

Mapa