Newsletter – zmiany w przepisach prawa oraz ciekawe rozstrzygnięcia. Marzec 2025
Jeśli po 1 stycznia 2025 roku zakładasz w Polsce spółkę lub jednoosobową działalność gospodarczą (JDG), jesteś zobowiązany do założenia indywidualnego adresu do e-Doręczeń. Podmioty zarejestrowane przed 31 grudnia 2024 r. także niedługo obejmie ten obowiązek.
Przeczytaj artykuł i sprawdź, co musisz zrobić, aby spełnić nowe wymogi.
Chcesz wiedzieć więcej, obejrzyj nagranie z webinaru, podczas którego nasi eksperci wyjaśnili jak aktywować skrzynkę do e-Doręczeń.
TSUE sprzeciwia się dłuższym terminom płatności. Przełomowy wyrok jednoznacznie ogranicza możliwość jednostronnego wydłużania terminów płatności powyżej 60 dni. Dowiedz się, jakie konsekwencje niesie to orzeczenie dla polskich firm, przeczytaj artykuł.
Dodatkowe zatrudnienie pracownika, dozwolone czy zakazane? Czy pracodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu pracy może zabronić pracownikowi podejmowania dodatkowej pracy? Kiedy ma do tego prawo?
Dowiedz się teraz, poznaj wypowiedź Piotra Kryczka, eksperta TGC Corporate Lawyers w artykule dla Contact Magazine BPCC.
Rząd zapowiada zmiany w systemie obronności. Do końca roku ma powstać nowy model szkoleń wojskowych. Czy zmiany te mogą wymagać gruntownych zmian w przepisach? Czy Kodeks pracy przewiduje rozwiązania dla sytuacji, w której pracownik musi odbyć szkolenie wojskowe?
Odpowiedzi na te i inne pytania udziela nasz ekspert prawa pracy, Piotr Kryczek, w artykule opublikowanym na łamach Gazety Wyborczej.
Największa od lat reforma obowiązującego w Polsce systemu planowania przestrzennego tj. nowelizacja ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wprowadzona nowelizacją z 2023 roku, wiąże się z szeregiem wyzwań dotyczących m.in. konieczności wdrożenia do końca 2025 roku nowych aktów planistycznych – planów ogólnych.
Nowe dokumenty planistyczne będą decydowały o przyszłym kształcie polskich miast i gmin. Czym są plany ogólne? Kiedy powinny zostać uchwalone i jakie wyzwania dla inwestorów i samorządów związane są z ich wejściem w życie?
Przeczytaj artykuł, w którym nasz ekspert, Jakub Urbanek, prezentuje analizę najważniejszych aspektów dotyczących planów ogólnych i ich wpływu na działalność inwestorów oraz samorządów.
W świetle obowiązujących regulacji pojawia się pytanie, czy przedsiębiorca zagraniczny działający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej może – za pośrednictwem utworzonego na terytorium naszego kraju oddziału – prowadzić działalność przewoźnika drogowego.
Czy odział przedsiębiorcy zagranicznego może samodzielnie ubiegać się o wydanie przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz o uzyskane licencji wspólnotowej dotyczącej międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy?
Jesteś zagranicznym przedsiębiorcą i chcesz rozpocząć działalność obejmującą usługi transportu drogowego w Polsce? Przeczytaj artykuł naszego eksperta, Michała Frąckowiaka i poznaj obowiązujące przepisy.
Rozwiązanie umowy o pracę to proces, który wymaga nie tylko znajomości przepisów, ale także odpowiedniego przygotowania. Błędy mogą skutkować kosztownymi sporami i podważeniem decyzji o zwolnieniu w sądzie pracy. Jak uniknąć tych zagrożeń?
Zapraszamy na bezpłatne śniadanie HR, podczas którego nasi eksperci omówią kluczowe wymogi prawne dotyczące rozwiązania umowy o pracę oraz sposoby minimalizowania ryzyka sporów z pracownikami.
Lokalizacja: ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa
Data: 10 kwietnia 2025, godz. 9:30 – 11:00
Sprawdź naszą usługę:
Obsługa prawna firm
ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Polska
+48 22 295 33 00
contact@tgc.eu
NIP: 525-22-71-480, KRS: 0000167447,
REGON: 01551820200000. Sąd Rejonowy dla
m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy