Legal services
.st0{fill-rule:evenodd;clip-rule:evenodd;fill:#FF7043;}

Obsługa prawna firm


Obsługa prawna / doradztwo prawne – kancelaria TGC

Obsługa prawna firm oferowana przez TGC Corporate Lawyers zapewnia przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie i doradztwo ekspertów z różnych dziedzin prawa.

Nasza oferta doradztwa prawnego jest przeznaczona dla firm każdej wielkości. Współpracujemy zarówno z małymi i średnimi podmiotami, jak i dużymi korporacjami. Wielu naszych klientów to firmy zagraniczne. Praktyczna znajomość przepisów prawa polskiego i międzynarodowego umożliwia nam obsługę prawną klientów z różnych jurysdykcji.

Oferujemy obsługę prawną zarówno na zasadzie stałej współpracy, jak i w formie realizacji pojedynczych projektów lub zleceń. Jesteśmy elastyczni i doskonale rozumiemy specyfikę działania firm z różnych sektorów.

Nasza kancelaria prawna zapewnia kompleksową pomoc, dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Dobieramy optymalne rozwiązania, zapewniając firmom wsparcie w obszarze compliance i minimalizacji ryzyka, wspierając rozwój ich biznesu.

Doradztwo prawne dla firm 

Firmom korzystającym z naszych usług zapewniamy obsługę prawną, m.in. w takich obszarach jak prawo spółek, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo nieruchomości, prawo upadłościowe czy prawo lotnicze. Prowadzimy spory sądowe, mediacje i reprezentujemy klientów w negocjacjach z partnerami handlowymi, wierzycielami / dłużnikami czy związkami zawodowymi. Pomagamy zakładać, restrukturyzować i likwidować spółki, posiadamy także wieloletnie doświadczenie w takich projektach jak obsługa prawna fuzji i przejęć, ochrona przed nieuczciwą konkurencją czy zatrudnianie cudzoziemców. Jedną z naszych usług jest także sekretariat korporacyjny, który ułatwia prowadzenie działalności w Polsce i spełnienie ustawowych obowiązków.

Obsługa prawna obejmuje także przygotowywanie umów, regulaminów i polityk wewnętrznych. Nasza kancelaria prowadzi również projekty z zakresu nowych technologii, zapewniając wsparcie prawne dla firm IT, start up’ów czy firm e-commerce. Pomagamy w obszarze ochrony własności intelektualnej, ochrony praw autorskich czy ochrony znaków towarowych.  

Nasz multidyscyplinarny zespół prawników pozwala nam wspierać klientów kompleksowo, zapewniając spojrzenie na daną kwestię z wielu różnych perspektyw.

Obsługa prawna – zakres usług TGC Corporate Lawyers

Obsługa prawna firm oferowana przez TGC Corporate Lawyers obejmuje następujące usługi:

 • Prawo spółek –  kompleksowa obsługa prawna spółek od momentu ich stworzenia, przez bieżącą działalność aż po likwidację. Wsparcie dla wspólników i udziałowców.
 • Prawo gospodarcze –  wsparcie podczas przygotowywania, negocjowania i opiniowania umów handlowych.
 • Prawo pracy – doradztwo prawne niezbędne przy realizacji bieżących zadań powiązanych z prawem pracy. Są to m.in. przyjęcia nowych pracowników, redukcja zatrudnienia czy przygotowanie regulacji wewnętrznych umożliwiających efektywne zarządzanie zespołem i spełnienie wymogów prawnych, np. z takich obszarów jak ochrona sygnalistów, mobbing czy dyskryminacja. Sporządzamy także dokumentację pracowniczą. Oferujemy audyt procedur i dokumentacji HR. Reprezentujemy pracodawcę w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi.
 • Prawo nieruchomości – zapewniamy doradztwo prawne dla firm deweloperskich, właścicieli obiektów biurowych, handlowych i magazynowych, najemców budynków komercyjnych i firm budowlanych. Zajmujemy się przygotowaniem dokumentów i negocjacjami warunków w czynnościach związanych z nieruchomościami , m.in. podczas nabywania lub zbywania nieruchomości aktualizacji stanu prawnego posiadanych nieruchomości lub ich komercjalizacji. Zapewniamy kompleksową obsługę procesów inwestycyjnych w kontekście pozwoleń administracyjno-prawnych i budowy nowych obiektów.
 • Transakcje M&A – kompleksowo obsługujemy procesy fuzji i przejęć, zapewniając obsługę prawną zarówno dla strony kupującej / przejmującej, jak i podmiotu będącego przedmiotem transakcji.
 • Audyt prawny / due diligence prawne – oferujemy kompleksowe badanie stanu prawnego spółki, przeprowadzane m.in. w związku z transakcją sprzedaży, wejściem na giełdę, restrukturyzacją, zmianami w zarządzie.
 • Postępowania sporne i arbitrażowe – prowadzimy spory sądowe dla klientów, reprezentujemy ich w sądach wszystkich instancji oraz przed organami administracyjnymi.
 • Własność intelektualna – doradzamy klientom, jak zarządzać prawami własności intelektualnej i związanym z nimi ryzykiem.
 • Sekretariat korporacyjny – pomagamy w tworzeniu spółek, oddziałów i przedstawicielstw oraz w ich kompleksowej obsłudze.
 • Ochrona danych osobowych – podejmujemy działania mające na celu stosowanie prawidłowych metod  ochrony danych osobowych.
 • Nieuczciwa konkurencja – oferujemy doradztwo prawne w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz ocenę zgodności działań firmy w kontekście ochrony konkurencji i konsumentów. Reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach spornych.
 • Prawo upadłościowe i restrukturyzacja – kompleksowo wspieramy klientów w procesach restrukturyzacji i upadłości.

Obsługa prawna w Polsce dla firm zagranicznych

Kancelaria prawna TGC Corporate Lawyers obsługuje klientów z Polski oraz z zagranicy, a także firmy działające na rynkach międzynarodowych. Nasi prawnicy asystują inwestorom zarówno podczas wejścia na polski rynek, jak i rozwoju działalności (np. fuzje i przejęcia czy zakup nieruchomości), jak i likwidacji lub restrukturyzacji biznesu.   

Zapewniamy profesjonalną obsługę prawną w języku angielskim. 

Kancelaria prawna w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie

Zapewniamy obsługę prawną dla firm z całej Polski. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu. Doradztwo prawne oferujemy również w formie online.

Doradztwo prawne – dlaczego my?

Współpraca z prawnikami z naszej kancelarii zapewnia firmom zgodność działań z obowiązującym prawem i pozwala zabezpieczyć ich interesy. Pomagamy podejmować trafne decyzje biznesowe i minimalizować ryzyko, chroniąc naszych klientów przed niekorzystnymi dla nich rozwiązaniami, nieuczciwymi kontrahentami lub działaniami niezgodnymi z prawem.

Obsługa prawna oferowana przez TGC to:

Zabezpieczenie interesów firmy

Wyspecjalizowani w poszczególnych dziedzinach prawa doświadczeni eksperci opiniują różnego typu umowy i negocjują ich warunki. Czuwamy nad tym, aby wykonywane działania realizowane przez naszych klientów były dla nich korzystne i bezpieczne.

Ograniczenie ryzyka

Analizujemy różne możliwości, wybierając dla naszych klientów optymalne rozwiązania, które gwarantują zgodność z przepisami i pozwalają zredukować ryzyko kontroli, sankcji, roszczeń czy sporów sądowych ze strony kontrahentów, pracowników i organów państwowych. 

Optymalizacja działań

Poprzez doradztwo prawne wspieramy klientów w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych, które pomagają im działać efektywniej, a jednocześnie redukować koszty.

Bezpieczeństwo danych

Jako kancelaria prawna zajmująca się obsługą firm dbamy o to, by dane naszych klientów były bezpieczne. Działamy zgodnie z międzynarodowym standardem bezpieczeństwa ISO 27001.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Bezpieczeństwo procesów w TGC

Obsługa prawna firm – Sprawdź, jak możemy pomóc!

Chcesz być na bieżąco?
Subskrybuj nasz newsletter!
Pełna treść zgody

TGC Corporate Lawyers

ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Polska

+48 22 295 33 00
contact@tgc.eu

NIP: 525-22-71-480, KRS: 0000167447,
REGON: 01551820200000. Sąd Rejonowy dla
m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy

Mapa